anses haber ajansı Haber arşivi 1/2/2023
Akşener: 14 Mayıs’ta Beştepe’deki müdürü kovacağız
Partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada seçimlere işaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “14 Mayıs’ta Beştepe’deki müdürü kovacağız. Yaptıklarının hesabını milletimizle birlikte sandıkta soracağız” dedi.

İSO: Ocak ayı imalat göstergesi 10 ay sonra eşik değerin üzerine çıktı
İstanbul Sanayi Odası (İSO) Ocak ayına ilişkin imalat satınalma yöneticileri endeksini (PMI) açıkladı.

Almanya’nın İstanbul Başkonsolosluğu geçici olarak kapatıldı
Almanya’nın İstanbul Başkonsolosluğu’nun Instagram hesabından yapılan paylaşımda güvenlik nedeniyle bugün (1 Şubat 2023) kapalı kalacağı belirtildi. Bugün için planlanan vize ve pasaport randevuları iptal edildi.

CHP’li Başarır ve İYİ Partili Türkkan’ın dokunulmazlığının kaldırılması istendi
TBMM Anayasa Adalet Karma Komisyonu bünyesinde kurulan Hazırlık Komisyonu, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ve İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın dokunulmazlığının kaldırılması yönünde karar verdi. Komisyonun dokunulmazlıkların kaldırılması yönündeki raporu Karma Komisyon’a sunacak.

Buldan: Cumhurbaşkanı adayımızı Şubat’ın ilk haftası açıklayabiliriz
Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) başını çektiği Emek ve Özgürlük İttifakı, cumhurbaşkanı adayını belirleme sürecini hızlandırdı. HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, aday belirleme çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Buldan, “Şubat’ın ilk haftası” adayın isminin kamuoyuna açıklanabileceğini belirtti.

Resmi İlan ve Reklam Yönetmeliği, Resmi Gazete’de yayımlandı
Resmi ilan ve reklamların yayımlanacağı süreli yayınların vasıf ve ödevlerinin belirlenmesi ile fikir ve içtihat farkı gözetilmeksizin ilan dağıtımının sağlanması amacıyla hazırlanan yönetmeliğin büyük bölümü 1 Nisan’da yürürlüğe girecek.

Ana Sayfa