anses haber ajansı Haber arşivi 22/3/2021
Finans kuruluşlarından Ağbal ve döviz yorumu
JP Morgan, Morgan Stanley, Moody's, Unicredit gibi dev kuruluşlar Merkez Bankası'nda yaşanan başkan değişikliğini değerlendirirken kısa vadede belirsizliğin arttığına vurgu yaptı, şeffaflık ve öngörülebilirliğin önemine dikkat çekti. Morgan Stanley kurda yukarı hareketin yavaşlatılması için döviz piyasasına müdahale beklenebileceğini, ancak TCMB'nin bu konuda hareket alanının sınırlı rezervler nedeniyle dar olduğunu belirtti.

Canikli: Başkanı değiştirmek piyasalara meydan okumak değildir
AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, Merkez Bankası başkanının değiştirilmesine ilişkin açıklamasında "Hükümetin Merkez Bankası başkanını değiştirmesi piyasalara meydan okumak değildir" dedi.

Maas: Türkiye AB'ye yanlış sinyaller gönderiyor
AB dışişleri bakanları toplantısı öncesi konuşan Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, HDP'ye kapatma davası ve İstanbul Sözleşmesi'nin feshine ilişkin olarak Türkiye'nin AB'ye "yanlış sinyaller" gönderdiğini söyledi.

İşsizlik oranı 2020'de yüzde 13,2
TÜİK, 2020 yılına ilişkin İşgücü İstatistiklerini açıkladı. Türkiye'de geçen yıl işsiz sayısı 4 milyon 61 bin olarak kayıtlara geçti. İşsizlik oranı ise yüzde 13,2 oldu.

İstanbul Sözleşmesi'nin feshiyle ilgili Danıştay'da iptal davası
Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'ni feshetmesini öngören Cumhurbaşkanı Kararı'nın iptali için Danıştay'da dava açtı. Dernek, kararın "hükümsüz" olduğunu savunuyor.

Ana Sayfa